Zapytaj o produkt:

Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą. Odpowiemy na pytania i być może wspólnie wybierzemy produkt najlepiej dopasowany do potrzeb Twojego obiektu.

Cieszymy się, że nas odwiedziłeś.

Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą. Odpowiemy na pytania i być może wspólnie wybierzemy produkt najlepiej dopasowany do potrzeb Twojego obiektu.

Zamknięte regały chłodnicze – niezawodne wyposażenie Twojego sklepu

Regały chłodnicze są podstawowym wyposażeniem, znajdującym się w każdym sklepie spożywczym. Z powodzeniem sprawdzają się nie tylko na obiektach wielkopowierzchniowych, ale także w mniejszych punktach sprzedaży np. typu convenience store. Głównym zadaniem regałów chłodniczych jest oczywiście przechowywanie produktów we właściwej temperaturze, tak aby zapewnić im doskonałą jakość przez dłuższy czas. Co więcej, dzięki odpowiednio zaprojektowanym meblom chłodniczym, można również wyeksponować dużą ilość towaru nawet w przypadku stosunkowo niewielkiej powierzchni sklepowej. Na rynku dostępne są dwa warianty regałów chłodniczych – otwarte i zamknięte. Który z nich wybrać?

Zastosowanie regałów chłodniczych

Niezwykle istotne jest, aby urządzenia chłodnicze w sklepach pracowały nieprzerwanie, zapewniając odpowiednie warunki do przechowywania żywności oraz utrzymując je w świeżości. W celu utrzymania urządzeń chłodniczych w pełnej sprawności na terenie obiektu handlowego, szacunkowo konieczne jest użycie 52% energii w sklepie.

Już na etapie projektowania wyposażenia sklepu można zmniejszyć konsumpcję energii, poprzez zastosowanie zamykanych regałów chłodniczych z systemem drzwi przesuwnych, uchylnych lub pokryw. Regały chłodnicze są koniecznym elementem wyposażenia w każdym sklepie spożywczym – nawet tym bardzo małym – oraz sieciach handlowych. Wykorzystuje się je także w restauracjach, drogeriach, niektórych hotelach, a nawet placówkach medycznych.

Nowoczesne regały chłodnicze znajdują swoje szerokie zastosowanie głównie za sprawą możliwości kontrolowania w nich temperatury, dzięki czemu nadają się do przechowywania różnych grup żywności, na przykład owoców i warzyw, nabiału, mięsa czy napojów. Kolejnym ważnym zastosowaniem regałów chłodniczych jest odpowiednia ekspozycja towarów.

Niezwykle istotne jest, aby regały do przechowywania żywności pracowały wydajnie, a ewentualne awarie były rozwiązywane natychmiast. Niesprawne urządzenia mogą generować duże straty w produktach, dlatego należy poddawać je okresowym przeglądom i serwisowi a także warto inwestować w smart rozwiązania. Smart Shop Control to zaawansowany system IoT służący do komunikacji i zarządzania wszystkimi urządzeniami w sklepie, pozwala zidentyfikować ewentualne awarie sprzętu zanim będzie za późno.

Jak jest zbudowany regał chłodniczy?

Zrozumienie budowy i działania poszczególnych elementów jest bardzo ważne z punktu widzenia eksploatacji. Aby regał chłodniczy działał bez zarzutu, należy zadbać o każdy jego element. Wysoki poziom eksploatacji sprzętu- który musi nieprzerwanie pracować- sprawia, że regularny serwis jest koniecznością. 

Regały chłodnicze składają się z:

 • wewnętrznego agregatu chłodniczego,
 • izolacji, składającej się z pianki poliuretanowej i blach powlekanych,
 • paneli podświetlanych żarówkami LED,
 • półek ekspozycyjnych, bardzo często z regulowaną wysokością zawieszenia,
 • listwy cenowej,
 • systemów automatycznego odszraniania i regulowania temperatury,
 • alarmów sygnalizujących złą pracę skraplacza,
 • wentylatora,
 • w przypadku regałów zamkniętych – odpowiedniej grubości szyb.

Sprawność wszystkich tych elementów gwarantuje właściwe, wydajne funkcjonowanie regałów chłodniczych.

Regały chłodnicze otwarte

Otwarte regały chłodnicze są najczęściej elementem wyposażenia supermarketów. Nierzadko ustawiane są na danym obszarze sklepu w taki sposób, że tworzą długie ciągi chłodnicze. Do plusów tego typu urządzeń zalicza się dobrą ekspozycję towarów i ich ułatwiony dostęp dla klienta – umieszczone w nich produkty są dobrze widoczne.

Zaletą otwartych regałów chłodniczych jest też ułatwione rozkładanie towaru na półkach. Jednak tego typu udogodnienia wiążą się też z większymi kosztami energii elektrycznej, ponieważ otwarte regały chłodnicze zużywają min.40% więcej prądu niż urządzenia, które wyposażone są w drzwi.

Minusem otwartych mebli chłodniczych, który odczuwają zarówno klienci sklepu, jak i jego pracownicy, jest zdecydowanie obniżona temperatura w miejscach, w których się znajdują. Powoduje to duży dyskomfort niezależnie od pory roku, a latem – gdzie temperatury na zewnątrz najczęściej są wysokie – może być nawet przyczyną chorób oddechowych.

Odczuwalny dyskomfort klientów przebywających przy otwartych urządzeniach chłodniczych może powodować też straty dla sklepu. Chcąc jak najszybciej odsunąć się od nieprzyjemnej temperatury, ograniczają czas spędzony w takim miejscu, przez co do ich koszyka trafia mniej produktów.

Trzy systemy drzwi w ES SYSTEM K

Wciąż rosnące ceny prądu generują potrzebę poszukiwania rozwiązań, pozwalających minimalizować koszty za energię elektryczną. W odpowiedzi na tę konieczność, ES SYSTEM K oferuje trzy warianty nowoczesnych urządzeń chłodniczych z systemem drzwi: Eco Vision Doors, Full Vision Doors oraz Energy Saving Doors.

System ESD został laureatem konkursy Dobry Wybór 2022, otrzymał także tytuł Innowacji Handlu na targach Retail Show 2022. Poznaj zalety trzech systemów drzwi:

 • Energy Saving Doors: jest to system drzwiowy dla urządzeń mroźniczych, który pozwala zaoszczędzić do 55% energii elektrycznej i daje możliwość zastosowania w każdy meblu mroźnym dostępnym na rynku. System ESD wiąże się z niskimi kosztami inwestycji i przy jego zastosowaniu nie ma potrzeby wymiany całego mebla chłodniczego. Instalacja drzwi jest prosta i szybka, są one niezwykle estetyczne i pozwalają wyeksponować znajdujący się za nimi towar. ESD są drzwiami tworzonymi w trosce o środowisko naturalne i przystosowane są do regałów mroźniczych o wysokiej izolacyjności. Dzięki zastosowaniu profili kompozytowych, umiejscowione w nich elementy grzejne zostały tu ograniczone do niezbędnego minimum;
 • Eco Vision Doors: to system drzwiowy dla urządzeń chłodniczych, pozwalający wygenerować oszczędności energetyczne na poziomie do 30%. Drzwi EVD można zastosować w każdym meblu chłodniczym dostępnym na rynku. Ich instalacja wiąże się z niskimi kosztami inwestycyjnymi, ponieważ nie ma konieczności wymiany całego mebla chłodniczego;
 • Full Vision Doors: jest systemem drzwi do urządzeń chłodniczych dzięki któremu można osiągnąć oszczędności na energii elektrycznej, które wynoszą do 30%. Drzwi FVD przeznaczone są do mebli ES SYSTEM K, a ich montaż wiąże się z niskim kosztem inwestycyjnym, bez konieczności wymiany całego mebla chłodniczego. Wymiana drzwi FVD jest prosta i szybka: dostępne są w wersji przesuwnej i uchylnej.

Wszystkie oferowane systemy wyróżniają się nowoczesną, lekką konstrukcją i funkcjonalnością. Cechy te sprawiają, że użytkowanie drzwi jest ułatwione zarówno dla operatorów sklepów, jak i ich klientów. Znajdujące się w naszej ofercie systemy drzwiowe mogą być wykorzystywane zarówno w meblach ES SYSTEM K, jak i urządzeniach innych producentów.

Zalety zamkniętych regałów chłodniczych

Regały zamknięte znajdują zastosowanie zarówno w formatach convenience stores, jak i w sklepach wielkopowierzchniowych. Za ich zamontowaniem przemawia głównie fakt, że wyposażone w nie urządzenia chłodnicze i mroźnicze wykorzystują znacznie mniej energii niż otwarte odpowiedniki. Poza tym w tego typu meblach towar jest mniej narażony na zmianę temperatur, które panują w sklepie. Jakie są pozostałe zalety zamkniętych regałów chłodniczych?

 • Poprawa parametrów pracy podzespołów

Zastosowanie systemu zamkniętego powoduje ograniczenie zjawiska przenikania ciepła do wnętrza mebli chłodniczych. Urządzenia wyposażone w drzwi obniżają obciążenie chłodnicze nawet do 68% w porównaniu do swoich otwartych odpowiedników, co może skutkować około 87% redukcją czasu pracy sprężarek chłodniczych – zwłaszcza w ciągach mebli w supermarketach;

 • Poprawa jakości przechowywania produktów

Temperatura wewnątrz zamkniętych urządzeń chłodniczych jest niższa o około 3 stopnie. Sprawia to, że przechowywane w nich produkty spożywcze pozostają świeże przez dłuższy czas i są poprawnie zabezpieczone;

 • Zwiększenie komfortu podczas zakupów

Zastosowanie drzwi w regałach chłodniczych w dużym stopniu redukuje ilość zimnego powietrza, które przedostaje się do alejek sklepowych, co w znaczącym stopniu wpływa na pozytywne doświadczenia zakupowe klientów;

 • Generowanie znacznych oszczędności

Wykonane przez inżynierów analizy na urządzeniach chłodniczych otwartych i zamkniętych jasno wykazują, że całkowita różnica w zużyciu energii elektrycznej wynosi około 30% – podczas badań były brane pod uwagę zredukowana praca sprężarek oraz podzespołów elektrycznych, takich jak oświetlenie, wentylatory czy grzałki. Wynik ten jest jeszcze korzystniejszy w przypadku mebli mroźniczych, w których po zastosowaniu nowatorskich profili kompozytowym Energy Saving Doors osiąga 55%;

 • Ekologia pracy urządzeń chłodniczych

Sektor spożywczy odpowiedzialny jest za około 2% emisji gazów cieplarnianych w globalnej skali. Dlatego też poprawienie efektywności w tym zakresie jest bardzo korzystne, Mimo że sieci handlowe od dawna stosują szereg rozwiązań, których celem jest ochrona środowiska, to wykorzystanie zamkniętych regałów chłodniczych wciąż jest marginalizowane.

Zastosowanie drzwi w urządzeniach chłodniczych i mroźniczych przynosi szereg korzyści, z których jedną z najważniejszych jest możliwość wygenerowania znacznych oszczędności na energii elektrycznej. W ES SYSTEM K oferujemy nowoczesne, wydajne systemy drzwiowe, dzięki którym Twój sklep stanie się bardziej ekologiczny i przyjazny klientom – zapraszamy do kontaktu.

INFORMACJA O PRYWATNOŚCI PLIKÓW COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić wrażenia podczas przeglądania witryny. Część plików cookies, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są konieczne do działania podstawowych funkcji witryny.

Używamy również plików cookies stron trzecich, które pomagają nam analizować i zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej witryny. Te pliki cookies będą przechowywane w przeglądarce tylko za Twoją zgodą. Możesz również z nich zrezygnować, ale rezygnacja z niektórych z tych plików może mieć wpływ na wygodę przeglądania.

Klikając „Przejdź do serwisu” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej stronie. Dane są zbierane w celach zgodnych z naszą polityką prywatności oraz polityką cookies. Zgoda jest dobrowolna. Możesz jej odmówić lub ograniczyć jej zakres klikając w "Preferencje cookies".

W każdej chwili możesz modyfikować udzielone zgody w zakładce: informacje i regulaminy — zresetuj ustawienia cookies.

RODZAJE PLIKÓW COOKIES UŻYWANYCH NA NASZEJ STRONIE

Dane są zbierane w celach zgodnych z naszą polityką prywatności. Zgoda jest dobrowolna. Możesz jej odmówić lub ograniczyć jej zakres.

W każdej chwili możesz modyfikować udzielone zgody w zakładce: informacje i regulaminy — zresetuj ustawienia cookies.

Niezbędne

Przyczyniają się do użyteczności strony poprzez umożliwianie podstawowych funkcji takich jak nawigacja na stronie i dostęp do bezpiecznych obszarów strony internetowej. Strona internetowa nie może funkcjonować poprawnie bez tych ciasteczek.

Statystyczne

Pomagają zrozumieć, w jaki sposób różni Użytkownicy Serwisu zachowują się na stronie, gromadząc i zgłaszając anonimowe informacje.

Marketingowe

Marketingowe pliki cookie stosowane są w celu śledzenia użytkowników na stronach internetowych. Ich celem jest wyświetlanie reklam, które są istotne i interesujące dla poszczególnych Użytkowników, a tym samym bardziej cenne dla wydawców, reklamodawców i strony trzecie (np. Google, Facebook).