Zapytaj o produkt:

Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą. Odpowiemy na pytania i być może wspólnie wybierzemy produkt najlepiej dopasowany do potrzeb Twojego obiektu.

Cieszymy się, że nas odwiedziłeś.

Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą. Odpowiemy na pytania i być może wspólnie wybierzemy produkt najlepiej dopasowany do potrzeb Twojego obiektu.

Klasy energetyczne

Urządzenia chłodnicze mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia jakości i świeżości produktów spożywczych w łańcuchu żywnościowym, a także dla dostarczania konsumentom artykułów, które zazwyczaj spożywa się w temperaturze niższej niż temperatura otoczenia, np. napojów. Spełniając tę funkcję, urządzenia zużywają zwykle znaczną ilość energii i przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych. Celem Rozporządzenia Komisji UE oraz dyrektywy EcoDesign jest skłonienie producentów do projektowania energooszczędnych produktów, tak aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko przez cały cykl życia.

ETYKIETY ENERGETYCZNE

Etykiety energetyczne to z kolei narzędzie stworzone do promowania urządzeń najbardziej przyjaznych dla środowiska. Są one rozpoznawane przez 93% konsumentów w Unii. Nowe reguły mają zapewnić lepszą czytelność etykiet dla konsumentów, w skali od A do G (eliminując plusy) oraz zapewnić innowacyjność i miejsce dla jeszcze bardziej wydajnych produktów w przyszłości.

e

EEI – wskaźnik efektywności energetycznej

Rozporządzenie Komisji UE wprowadza normy w zakresie wskaźnika efektywności energetycznej (EEI), który nie może być wyższy od 100 jednostek po 1 marca 2021 roku oraz 80 jednostek po 1 września 2023 roku.

e

 

 

Wszystkie urządzenia chłodnicze zamawiane w ES SYSTEM K od 01.03.2021 otrzymają taką etykietę i spełniają wymogi EKOPROJEKTU. Dobrą wiadomością jest także fakt, że większość z nich już dzisiaj spełnia normy na rok 2023 dla klasy od A-F, gdzie EEI < 80.

 

RESPECTING TOMORROW

Dla ES SYSTEM K – EKOPROJEKT jest możliwością potwierdzenia naszego zaangażowania w proces optymalizacji wydajności sprzętu chłodniczego i zrównoważonego rozwoju. To misja, którą realizujemy pod hasłem „respecting tomorrow” już od ponad roku.

Korzystanie z lepszych urządzeń oznacza nie tylko oszczędności dla sieci handlowych, czy właścicieli sklepów, ale także lepsze rezultaty dla ochrony środowiska naturalnego.

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.